İzmir Varis Tedavi Kliniği


  Tel : 0232 504 00 00

Varis Ülseri ve Tedavisi

Venöz ülser, sıklıkla ayak bileklerine doğru indikçe yani venöz basıncın yüksek olduğu yerlerde çıkar. Bacak varislerinin ilerlemiş safhası yani 6. evre varislerde sıklıkla gözlenmektedir. Yara çıkacak yerde öncelikle cilt kalınlaşması, kaşıntı ve kahverengi renk değişiklikleri oluşmaktadır. Derin ventrombozu sonrasında görülmektedir.

Öncelikle hastalığın oluş şekli göz önünde bulundurularak tedavi başlanır. Altta yatan bir venöztromboz olmadığı sürece tedavi protokolümüz öncelikle hastanın varis tedavisinin yapılmasıdır. Sonrasında hala iyileşmeyen varis ülserlerine PRP ve kök hücre uygulaması yapılır. Aynı zamanda hastaya varis çorabı ve ilaçtedavisi verilir. Genellikle bu protokol sonrasında hastanın varis ülserleri iyileşir. İyileşmeyen nadir hastalarda kmpreyon ve hiperbarik oksijen tedavisi bir sonraki seçenek olur.

Altta yatan venöztrombozu olan hastalara da tedavi protokolü bazı aşamalarda değişiklik gösterir. Hastanın sürekli varis çorabı kullanması önerilir. Perforan (köprü) damarları sklerozan ajanla ultrason eşliğinde kapatılır. Birsonraki seansta hastanın ülserlerine prp ve kök hücre tedavisi uygulanır. Varis ülserine göre tedavisi uzun ve zor olur.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00
Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     Formu Doldurun, Sizi Arayalım

   Varis Tedavi Merkezi

close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi