İzmir Varis Tedavi Kliniği


  Tel : 0232 504 00 00

Varis Tedavisi

Varis tedavisine başlanmadan önce tedaviyi yapacak doktorun iyi derecede renkli doppler ultrasonografisi bilip hastasını dopplerultrasongrafi ile değerlendirmelidir. Aksi halde hasta yanlış veya eksik tedavi ile sonuçlana bir tedavi ile karşı karşıya kalır. Bu sonuçta hastanın hem zamanından alır hem de boş yere maddi kayba yol açar. Günümüzde sıklıkla bilinen halk arasında varisini tedavi ettirmesine rağmen tekrarlayan varislerin olması bu sebepten, eksik yapılan dopplerultrsanografisi ve tedaviden kaynaklanmaktadır. Hastanın hekime karşı olan güvenide azalmaktadır. Kliniğime gelen hastalarda tekrarlayan varis hastalarımı incelediğimde ya yüzeysel görünen varisleri tedavi edip mevcut iç varisi (femorosafenal yetmezlik) aynen devam eden hastaların yanında köprü damar yetmezliği (perforan yetmezlikler) sıklıkla karşıma çıkmaktadır. Ayrıntılı bir doppler ultrasonografisi ile bunlar gözden kaçmaz ve hasta tam tedavi edilmiş olur.

Yapılan tetkik ve fizik muayene sonrasında varis tedavisi hangi hastaya ve hangi damara yapılmalı bu tespit edilir. Hastalara en uygun tedavi yöntemi ne olur. Bu tespit edilerek hastaya tedavi şekli anlatılarak tedaviye başlanır. Tedavi uygun olmayan hastalara hekimin önerisi genellikle korunmaya yönelik varis çorabı ve yaşam tarzı tavsiyeleri verilir.

Kadınlarda mevcut varislerin bir özelliğide özel günlerinde ağrısı daha çok artmakla beraber estetik anlamdada kurtulmak istediklerinden uygun ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ile bu sorunları ortadan kaldırılır.

Variste Tedavi Yöntemleri

Varis tedavisi son yıllarda ameliyatla tedavi edilmekten uzak ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ile tedavi sıklık kazanmıştır. Kliniğimizdede ameliyatsız varis tedavi yöntemleri tercih edilerek hastalarımızın en kısa sürede normal iş ve gündelik hayatlarına dönmelerini sağlıyoruz. Kliniğimizde de uygulanan varis tedavi yöntemleri kısaca aşağıdaki gibidir:

 1. Damar içiradyofrekans veya lazerle varis tedavisi
 2. Sealin (yapıştırıcı) ajanla damarın yapıştırma tedavisi
 3. Köpük ve likidskleroterapi ile tedavi
 4. Flebektomi küçük kesi ve lokal anestezi ile

Endovenöz Radyofrekans veya Lazer Ablasyon

Yapılış olarak damar içi lazer ve radyofrekans yöntemi aynı olup ortalama 30 ile 40 dakika arasında sürmektedir. Verilen enerji farklıdır radyofrekans veya lazerle damar yapıştırılır. Ağrı eşiği düşük olan hastalar tümesent anestezi uygulama esnasında rahatsız olurlar. Bu varis yapan büyük safen damarının etrafına hazırlanan anestezik maddenin enjeksiyonu şeklinde olur. Enjeksiyona dayanıklı olan hastalar lokal anestezi ile tedavisi yapılırken dayanıksız hastalar hastanede ameliyathane ortamında spinal anestezi ile tedavisi yapılır. Başarı oranları %97’dir. Operasyon sonrasında günlük yaşama kısa sürede dönülür. Bazen damar çevresinde kızarıklık (selülit) veya flebit gelişebilmektedir.

Sealin (Yapıştırıcı) Ajanla Varis Tedavisi

Günümüzde sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir. Bu sistemin uygulama kolaylığı ve operasyonun kısa sürmesinden dolayı tercih sebebidir. Endovasküler lazerde olduğu gibi ultrason eşliğinde sealing ajan verilecek kateterfemorasanal bileşkenin altına kadar ilerletilir.Tümesent anestezi verilmeden kateter içinden safenven içine yapıştırıcı ajan verilerek çıkarılır. Bu tedavinin sarf malzemeleri tedavi ücretini artırmaktadır; fakat isteyen hastalarımıza uygulaması yapılmaktadır. Kliniğimizde rahat bir şekilde uygulaması yapılmaktadır.

Skleroterapi (Köpük Skleroterapi)

Uzun yıllardır kullanılan bu yöntem daha çok retiküler ve kılcal varis tedavisinde kullanılmakla beraber deneyimli cerrahlar tarafından büyük turunkal varislerin kapatılmasında ve perforanven kapatma işleminde kullanım alanı bulmakta olup uygulama sebepleri aşağıdaki gibidir:

 • İşlem sonrasında hastaları aynı gün günlük hayatına devam edebilmektedir
 • Maliyeti ucuzdur
 • İşlem kısa sürer kesi ve dikiş izi yoktur
 • Kapanmayan damarlara tekrar uygulayabilme avantajı vardır,
 • Hasta memnuniyeti üst düzeydedir. Dezavantajı tecrübesiz kullanımında damar dışına çıkan ilacın ciddi doku nekrozlarına ve geç iyileşen yaralara sebebiyet vermesidir.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00
Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

9 Comments
 1. Cevapla
  Necmettin Zengin

  Merhaba!
  Varmış Tedavisi için en uygun zaman nasıl?
  Yaklaşık 15 sene evvel açık varis ameliyatı olmuştum gene çıktı ortaya.
  Tedavi ücreti yaklaşık ne kadardır.
  Saygılar
  Necmettin Zengin

  • Cevapla
   Uzman Doktor

   Geçmiş olsun, artık ameliyat ile varis tedavisi eski yöntem olarak kabul edilmektedir. Kliniğimizde köpük ve lazerle varis tedavisi yapılmaktadır ve istediğiniz zaman gelip yaptırabilirsiniz. Varislerinizin durumuna göre seans sayısı söylenecek size. Her seans ortalama 15 dk. sürmektedir. Muayeneler ücretsizdir. Gelin detaylı bilgi verelim veya whatsapptan fotoğraf atın inceleyip bilgilendirelim.

   • Cevapla
    mehmet yücel ergin

    merhabalar hocam benim baçaklarımda problem var çocukken üstüne tomruk düştü 40 sene önce ama kırık yok ve baçağımda çok fazla morluk var kardiylojiye,üroloji ve ortopediye göründüm ve doktorlar bi sonuc bulamadı özelden bana numrananızı verseniz bende size baçaklarımı fotolarını atsam belki bi çare bulabilirsiniz.

 2. Cevapla
  ibrahim

  yıllardır büyük varislerim vardı her kalp damar doktoruna gittiğimde ameliyatınızı yaparız fakat riskli olabilir çok büyük olduğu için bende korktum ameliyat olamadım. internet üzerinde bulduğum hocamla tanışmam sonrasında mütevazi , sıcak aynı zamanda iyi bir hekim olduğunu anlamak çok zor olmuyor.. ve ilk tedavi seansım 5 dakika sürdü 1hafta sonra gittiğimde 2 . seansta ayrıntılı ultrason sonunda bikaç köprü damarınıda kapattı ve tedavim sonlandı . ilk seanstan sonra yeniden doğmuş gibi oldum ellerinize sağlık doktor bey

 3. Cevapla
  OĞUZ AKTARAKÇI

  KOLAY GELSIN YAKLASIK 4..5 SENE EVVEL VARISDEN KUCUKBIR OPERASYON GECIRDIM. AYAK BILEGINDEN GIRILEREK KASIGA KADAR TEL SOKULARAK YAKMA YONTEMI VE DAHA SONRA BAZI YERLER İGNE KOPUI KURUTMA SITEM OLSU. 2 SENE RAHATN ETTIM. YIONE AYNI RAHASTSILIKLARIM VAR. DIS GORNUNUS ONEKLI DEGIL OTURDUGUM ZAMAN BASKI YAPIYOR. VE AGRI YATARKENDE AGRIYAN YERE BOS BIRKIYORUM. OZUR DILERIM SIKMASIN DIYE BUYUK KILOPTLAR GIYIYORUM. NE ONERIRISINIZ.NEDIR FIAT NEDIR. TESTKKUR EDERIM

 4. Cevapla
  jennie

  ben ortaokula gidiyorum ve bir anda minik minik damar gibi şeyler çıktı şimdi okudum ve korktum ameliyat veya iğne olmadan geçmiyor mu iğneden çok korkuyorum ve uyutuyor musunuz

  • Cevapla
   Uzman Doktor

   O damarlarin varismi yoksa baska biseymi oldugunun tanisini ultrasonla koyabiliriz onun icin randevu alip gelmeniz onerilir

 5. Cevapla
  delal

  Kılcal varisler köpük yöntemiyle ortalama ne kadar tutar

  • Cevapla
   Uzman Doktor

   Varislere göre değişir, muayeneler ücretsizdir. Muayeneye gelin veya whatsapptan bize fotoğraf atın detaylı bilgi verelim.

   Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     Formu Doldurun, Sizi Arayalım

   Varis Tedavi Merkezi

close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi