İzmir Varis Tedavi Kliniği


  Tel : 0232 504 00 00

Hemanjiom (Damar Beni) Tedavisi

Doğuşta herhangi genetik bir faktöre bağlı olmayan genellikle de doğumdan 2 veya 3 hafta sonra fark edilen damar yumaklarından oluşan mor kırmızı renkli benign (iyi huylu) tümörlere hemanjiom denir.

Tipine ve bulunduğu yere göre tedavisi değişiklik göstermektedir. Tüm aile bireylerinin proponolol ile tedavi şansı denemesi sonrası deneyimlerimize dayanarak çok başarılı bir tedavi yöntemi olmadığı izlenmiştir. Özellik bu kavernözhemanjiomlarda hiç etki göstermemektedir.

Birde hemanjiom (damar beni) hastalarında genellikle 2 yaşına kadar tedavisiz belli oranda kendiliğinden gerileme olduğu gibi bazı hastalarda tam tersi ilerleme ve komlikasyonlara (kanama burun delikleri göz kaklarını kapatm vs.) sebep olmaktadır. Özellik ağız içi hemanjiomlar kanama ve kanın aspirasyonu tehlikesi ile görüldüğü anda tedavi edilmektedir.

Lazerle Hemanjiom Tedavisi

Genellikle çilek tipi dediğimiz hemanjiomlarda başarılı bir yöntem olup genellikle 4 veya 5 seans hemanjiomun büyüklüğüne göre daha fazla seans sürmektedir.

Köpükle veya  Sklerozan Ajanla Uygulama

Bu yöntemde genellikle kavernözhemanjiomlarda kullanılır. Varis tedavisi için kullanılan ilaçla tedavi edilir. Bu ilaçtan köpük elde edilebilir. Edilen köpük çok ince bir enjektör ile çekilerek hemanjioma uygulanmaktadır. Anında etkisi görülen bir yöntemdir. Hastalığın yaygınlığına göre yine birkaç seans gerekecektir. Çünkü aynı zamanda belirli dozdan fazla ilaç verilemez.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00
Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     Formu Doldurun, Sizi Arayalım

   Varis Tedavi Merkezi

close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi